Skuteczny odpoczynek w domu

W dzisiejszych czasach coraz trudniej jest odpoczywać. Natłok informacji, nieopuszczające nas myśli o pracy zawodowej i potrzeba ciągłego planowania nie pomagają nam się zrelaksować. Na szczęście odpowiednio zaprojektowane wnętrze naszego domu może nam w tym bardzo pomóc. 

Relaksujące… meble

Choć wydaje się to banalne, od tego, czy zdołamy się zrelaksować i rozluźnić będzie w dużej mierze decydowała postawa naszego ciała. Pomóc może wygodna sofa, fotel wiszący do pokoju czy rozkładana kanapa.

Przestrzeń do wypoczynku

Aby odpoczynek był skuteczny, warto kojarzyć go z konkretnym miejscem. Trudno będzie się nam zrelaksować w salonie, w którym bardzo często siedzimy z służbowym laptopem i dzwonimy do klientów. Warto wybrać konkretne pomieszczenie – na przykład sypialnię – gdzie stres nie ma wstępu i pozwalamy sobie na zupełny relaks oraz spokój.

Jaki kolor ma spokój?

Niektórzy z nas nie wierzą do końca w popularne poglądy o kolorach we wnętrzach. I słusznie. Mimo tego, że dla niektórych z nas spokój, zgodnie z obiegową opinią, będzie kojarzył się z kolorem zielonym, dla innych będzie on fioletowy lub brązowy. Dlatego kolory we wnętrzu dobrze jest dobrać zgodnie z naszymi indywidualnymi potrzebami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *